O firmie

Firma Młyny Szczepanki Sp. z o.o. to niemal 25 lat tradycji rodzinnego młynarstwa. W naszej pracy łączymy doświadczenie i tradycję ze współczesnymi technologiami. Przetwarzamy pszenicę i żyto w dwóch nowoczesnych młynach o łącznej zdolności produkcyjnej 800 ton na dobę.

W swojej różnorodnej ofercie proponujemy szeroką gamę mąk pszennych i żytnich. Dzięki nowoczesnemu zapleczu laboratoryjnemu jesteśmy w stanie opracować recepturę mąki, która sprosta wszelkim wymaganiom. Rozwinięty system kontroli jakości, rozpoczynający się już na etapie uprawy pszenicy sprawia, że jakość naszej mąki jest niezmiennie wysoka. Doceniają ją zarówno piekarze jak i konsumenci.
W naszej ofercie promujemy zdrowe odżywianie. Oferujemy klientom mąki z pełnego przemiału ziarna, szczególnie zalecane dla pełnowartościowej diety.
W naszym asortymencie znajdują się mąki pszenne (typ 450, 500, 550, 650, 750, 850, 1850), mąki żytnie (typ 500, 720, 1400, 2000) oraz kasza manna. Produkty te są dostępne także jako mąki preparowane termicznie, o obniżonej wilgotności.

Odpowiadając na indywidualne potrzeby klienta, oferujemy mąki standaryzowane, wzbogacone o dodatki enzymatyczne dobrane pod okiem wykwalifikowanej kadry (mąki waflowe, mąki na pizzę, na ciasteczka).